Je čtvrtý den měsíce „Hromu“ a osada T.O.“Gredo“ v sestavě „Fous“, „Kaštelán“, „Máša“, „Pipas“,“Houligi“, kamarád „Áron“ osada „Little Cloud“ z Nového Bydžova, se svojí přítelkyní „Alčou“vyráží na vandr do „Broumovek“, kde nachází se srub “ Tarzan“a cíl to naší cesty. Dorazily jsme do Police n/m, a naše cesta jako vždy když jde se do „Broumovek“ začíná v hotelu „Ostaš“ kde dáváme sobě pár žejdlíků, neb ve skalách nic takovýho nenajdeš, hi hi hi. Jak tak v klídku u pivsona sedíme, před strastiplnou cestou do skal na “ Tarzana“, pronesl „Houligi“ že do skal s námi nejde,  jede domů, že musi do Prahy jet,  co naděláš když  do skal se nechce. Po jeho odchodu „, na „Ostaši“  objevil se kamarád z Police n/m,  Franta “ Timur“ Soukup, a který druhý den  za náma na „Tarzana“ dokvačil. Když my dočvachtaly se do skal na „Tarzana“, zalomili jsme palec s kamarádem „Pájou“  jeho přítelkyní „Jarmilou“, a ze 70 m vzdáleného srubu „Niagára“,  „Tolčákem“ a „Mirkou“, kteří nás tam očekávaly. Večer vztyčuje „Pája“ vlajku , neb „Tarzan“ 80 jar má, sedíme u ohýnku, pějem sobě písničky, plkáme o ničem a před korupěním jdeme do hajan.

Ráno pátý den měsíce „Hromu“ probouzí nás “ Timur“a po snídani vyrážíme na štezky kol „Tarzana“, na srubu T.O. „Red West“ dáváme svačinku, a hurá k totemům které před “ Kovářovou roklí“ se nacházejí. Když my prohlídly si totemy a chvilku poseděli, vyrážíme směr „Hlavňov“ kde v hospůdce na „Hrázi“ skoro prázdného rybníka (neb rybáři po čištění, zapoměli že je sucho a potůček nebude stačit na doplnění rybníka), cha cha chá. Dáváme sobě pozdní oběd, pár kousků lahodnýho moku, a když slunce není už tak krutý, vyrážíme zpátky do srubu, kde při ohýnku sedíme, pějem si,  zotavujeme se ze špacíru, a když třetí hodinu ranní, „Sova“ zahoukala jdeme na kutě !!! (neb dopoledne do paďourova, na vlak se musí ).

Šestý den měsíce „Hromu“ jdeme do Police n/m, sedáme do „motorovýho oře“ směr paďourov. Ve  Starkoči se loučíme s „Pipasem“ který do Doudleb n/O  jede, v  Jaroměři na nádraží dáváme jedno pivko, na nádraží ve Dvoře Králové,  zalamujem palec s kamarády „Mášou“,“ Áronem“, „Alčou“, a já s „Kaštelánem jedu o stanici dál , kde v Bílé Třemešné na nás hospůdka u“Šmídů“ už čeká, a kde pár žejdlíků pře odchodem domů sobě dáme. To by bylo vše o vandru na „Broumovky“ a srub „Tarzan“ …             vcancal toho času ještě,   šerif Fous.

 PS : Musím se zmínit o tom,  jak „Tolčák“ dal „Mirce“ k jejím 50 narozeninám „Harfu“ kterou sám vyrobyl, a ona ač nikdy na nic nehrála, musela každý den učit se na ni hrát, což se povedlo, a teď doprovází ho když on na kytaru hraje, a svoje písničky které složil zpívá.

Ještě se zmíním o „Máše“, sotva jsme vyrazily upadl jí knoflík u kalhot, (asi je neměla dlouho na sobě, nebo že by přibrala,??? hi hi hi ), a žádnej pásek nebo harfička po ruce, tak pletla ve vlaku až do Jaroměře copánek z motouzu, místo pásku, aby ji nepadaly kaťata (ještě že byl motouz po ruce), to jen na zpestření, hi hi hi, cha cha chá, tak zas někdy na vandru…      AHÓÓÓJ   „Fous.“ 

Written by 

One thought on “Hurá do „Broumovek“na „Tarzana“”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..